Biżuteria

Ile wina kupić na wesele?

Świeżo upieczona narzeczona nie zdąży nacieszyć się swoim pierścionkiem zaręczynowym, gdy z każdej strony dosięgają ją pytania o datę ślubu. Nadchodząca ceremonia budzi poruszenie w rodzinie, która z podekscytowaniem wygląda tego wyjątkowego dnia. Przyszli małżonkowie spędzają ten czas w bardzo aktywny sposób, w końcu organizacja wesela wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest ułożenie odpowiedniego menu, składającego się z potraw oraz pasujących do nich trunków. Na popularności w ostatnim czasie zyskuje wino, które podkreśla smak serwowanych posiłków. Staje się ono jednym z obowiązkowym elementów polskiego wesela. Według przelicznika na 6 osób przypada jedna butelka wina białego. W przypadku czerwonego trunku butelka wystarczy dla pięciu gości, a winem musującym powinno się podzielić aż ośmiu zaproszonych. Jeśli wino będzie jedynym alkoholem, powinniśmy średnio zakupić po butelce dla każdej osoby. 

Ile trwają przygotowania do wesela?

Tradycyjne, huczne wesele wiążę się z ogromną ilością spraw do załatwienia. Aby w dniu ślubu wszystko było dopięte na ostatni guzik, przygotowania powinniśmy zacząć nawet 1,5 roku wcześniej. Sam czas oczekiwania na salę weselną waha się od 12 do 24 miesięcy, dlatego warto pospieszyć się z rezerwacją terminu. Wszystko zależy od popularności wybranego miejsca, liczby zaproszonych gości oraz naszych wymagań odnośnie imprezy. Kameralne przyjęcie nie wymaga tak wielkiego nakładu pracy, dlatego organizacją należy zająć się tylko 2 miesiące wcześniej. Dużą rolę odgrywa tutaj zamówienie obrączek ślubnych. Powinniśmy  pozostawić rezerwę czasową, na wypadek gdyby któryś z pierścionków był wadliwy. 

Lista prezentów ślubnych

Wiele par decyduje się na dodanie do swoich zaproszeń listy prezentów, które chcieliby otrzymać. Jest to świetne rozwiązanie, które zapobiega powstawaniu nietrafionych podarunków. Zadowala zarówno Parę Młodą, która otrzyma same użyteczne prezenty, jak i gości. Zyskują oni pewność, że wydane przez nich pieniądze nie pójdą na marne, a nowożeńcy będą cieszyć się ofiarowanym upominkiem.