Biżuteria

Po jakim czasie się oświadczyć?

Zaręczyny, to zaraz po ślubie, najważniejszy moment w każdym związku. Świadczą one o prawdziwości żywionych uczuć oraz szczerych intencji obu stron. Są swego rodzaju potwierdzeniem, że osobą, z którą trwamy w relacji jest miłością naszego życia i to właśnie z nią chcemy być już do końca. Po jakim czasie można to stwierdzić? To bardzo indywidualna kwestia, która zależy od wielu czynników. Najważniejszy jest oczywiście staż. Przecież nikt nie zdecyduje się na oświadczyny po tygodniu znajomości. Dużą rolę odgrywa również wiek – młodzi ludzie często są mniej dojrzali i potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji o zaręczynach. Liczy się także podejście zakochanych, niektórym bardzo zależy na ślubie, dlatego podejmują wszystkie kroki, aby jak najszybciej do niego doprowadzić. Inni nie potrzebują żadnych ceremonii, by być razem, dlatego decydują się na zaręczyny po długim czasie lub całkowicie z nich rezygnują. Ten niezwykle znaczący gest leży w rękach pary, nie ma żadnych ram czasowych, wyznaczających moment na zaręczyny. Jest to kwestia uczuć, serca wskaże odpowiednią chwilę. 

Modne pierścionki zaręczynowe

Po zdecydowaniu się na zaręczyny, należy rozpocząć poszukiwania pierścionka. W ostatnim czasie popularność zyskują te w stylu Halo. Charakteryzują się sporych rozmiarów kamieniem szlachetnym, otoczonym przez mniejsze klejnoty. Miłośniczki minimalizmu nie powinny się zniechęcać tą informacją, ponieważ klasyczne pierścionki z subtelnym kamieniem to drugi najczęściej wybierany model tego roku. Najbardziej pożądanym kruszcem pozostaje wciąż złoto, którego wielobarwność pozwala na dopasowanie metalu do preferencji ukochanej. 

Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Priorytetem każdego mężczyzny, przygotowującego się do oświadczyn jest zachwycenie swojej wybranki. Z tego powodu panowie dwoją się i troją, aby kupić idealny pierścionek zaręczynowy. Ten wybór powinien zostać podjęty właśnie przez ukochanego, ponieważ to on poprzez wspaniałą biżuterię ma wyrazić swoją miłość. Wsparcie w postaci chociażby przyjaciółki, czy siostry z pewnością korzystnie wpłynie na rozwiązywanie dylematów, jednak ostateczna decyzja powinna należeć do przyszłego narzeczonego.