Biżuteria

Szafir w pierścionkach zaręczynowych

Nie od dziś wiadomo, iż idealny pierścionek zaręczynowy powinien zachwycać kamieniem szlachetnym. Szeroki wybór klejnotów pozwala na odnalezienie tego wymarzonego. Symbolika poszczególnych minerałów, ich barwa oraz trwałość pozwala na przekazanie wybrance sekretnej wiadomości. Doskonałym kandydatem do wykonania tego zadania okazuje się być szafir. Jego wyjątkowy kolor oczaruje niejedną kobietę. Cudownie współgra on z brylantami i białym złotem, nie ma jednak przeciwwskazań do tworzenia innych połączeń. Uniwersalizm szafiru pozwoli narzeczonej na dopasowanie go do każdej swojej stylizacji. Miłośniczki niebieskiego z pewnością odnajdą w pierścionku przyozdobionym tym kamieniem szlachetnym spełnienie swoich marzeń,

Symbolika szafiru

Dawniej buddyści uważali szafir za kamień, który stanowi talizman gwarantujący owocne małżeństwo oraz szczęśliwą przyjaźń. W starożytnym Egipcie widziano w nim symbol prawdy, tudzież sprawiedliwości. W starożytnej Grecji czczono go jako kamień pomagający w odnalezieniu prawdy. Na wschodzie łączono szafir z umiejętnością jasnowidzenia. Ponadto jest on symbolem czystości, nieśmiertelności i miłości. Do ostatniej z cech przyczyniła się księżna Diana, która podczas zaręczyn z księciem Karolem otrzymała pierścionek z owym kamieniem. Rozsławiła tym samym szafir jako klejnot stworzony do oświadczyn. 

Magiczne właściwości szafiru

Warte uwagi jest także działanie szafiru. Klejnot ma za zadanie chronić posiadacza przed silnymi emocjami i fałszem. Pomaga w walce z wieloma chorobami. Rozwiąże problemy związane z nerkami, pęcherzem, czy drogami moczowymi. Zwalcza choroby oczy, skóry, przeziębienia i infekcje. Świetnie sprawdzi się także przy dolegliwościach związanych z sercem. Wzmacnia układ krążenia i działa odprężająco. Niewiele osób wie, iż owy kamień może być obrońcą człowieka. Zmiana barwy szafiru oznacza nadchodzące niebezpieczeństwo lub niewierność. Kierując się tymi wskazówkami, możemy uniknąć cierpienia i bólu, poprzez wkroczenie na odpowiednią ścieżkę życiową.